Nasi Ludzie

Wojtek Bednarek
ur. 1973 w Łodzi
Absolwent czterech szkół artystycznych, w tym Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Studiów Podyplomowych Dziedzictwa Architektonicznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Artysta - Malarz, zabytkoznawca, pedagog, i propagator edukacji przez sztukę. W swojej wieloletniej karierze zajmował się także sztuką performance, rzeźbą oraz historią i krytyką sztuki.

Społecznik i obrońca zabytków jako dziedzictwa narodowego.
Pomysłodawca i organizator wielu ludycznych imprez promujących kulturę, sztukę i walory Łodzi na arenie krajowej i zagranicznej, w tym niezliczonej ilości warsztatów, akcji i plenerów artystycznych dla dzieci i młodzieży a również dla osób starszych. (min.: Łódzkiej Wioski Historycznej czy Łódzkiej Fabryki Prezentów pod Choinkę).

Założyciel słynnej Pracowni Artystycznej i Stowarzyszenia NEO.
Bezpośredni w kontaktach z ludźmi, stąpający twardo po ziemi i kierujący się jasnymi zasadami postępowania.
Od prawie dwudziestu lat czynny judoka. Członek ZPAP.
Kochający swoją żonę Maję oraz koty, w tym również te bezdomne.
Najlepszym słowem jakie kojarzy się z Wojtkiem to żywioł.

Maja M. Bednarek
ur. 1975
Absolwentka Studium Projektowania oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Od lat prowadzi własną działalność skupiającą się wokół działalności artystycznej, terapii i nauczania przez sztukę. Ma ogromne doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu warsztatów plastycznych i terapeutycznych, szkoleń oraz imprez kulturalnych. Zarządza licznymi projektami z dziedziny kultury i edukacji. Prowadzi też zajęcia psychologiczno – edukacyjne dla grup. Maja ma tę wspaniała cechę, że zjednuje sobie ludzi, wzbudza zaufanie i jest profesjonalna w tym co robi – dlatego z sukcesem prowadzi także indywidualne zajęcia psychologiczne – oparte przede wszystkim na dialogu i partnerstwie, czasem spacerze gdy jest to potrzebne. Czynnie zajmuje się organizacją i nadzorem nad projektami aktywizującymi środowiska dzieci i młodzieży. Posiada doskonałą umiejętność zarządzania i pracy z zespołami ludzkimi na szeroką skalę oraz zarządzania finansami. Przygotowuje i realizuje duże projekty dotacyjne z Unii Europejskiej, Urzędu Miasta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz innych organizacji i podmiotów. Psychologia społeczna i indywidualna, arteterapia, polityka i działalność w sektorze organizacji pozarządowych są jej pasją, wykształceniem i pracą. Majka czyta przede wszystkim literaturę współczesną i uprawia aktywna turystykę. Zajmuje się również projektowaniem graficznym. Maluje obrazy olejne oraz projektuje ubrania – zawsze pojedyncze egzemplarze. Sygnuje je „MAYA”. Poza człowiekiem – najbardziej kocha koty.

Wojciech Jaksa

ur. 1980
Absolwent Politechniki Łódzkiej, kierunku Architektury i Urbanistyki. Lubi podróże, muzykę, nie stroni od imprez zarówno tych bardziej kulturalnych jak i tych jakby mniej... Uwielbia fotografować ludzi, najlepiej spontanicznie i z ukrycia. Latem aktywnie spędza czas a zimą przyjmuje postawę niedźwiedzia i rzadko opuszcza domowe pielesze. wspaniały edukator rysunku architektonicznego.
Comments