Plener Artystyczny Indywidualny w Orlickich Górach

Plener Artystyczny w Orlickich Górach

"Jeśli chcesz popróbować swoich sił w malowaniu prawdziwych obrazów - pejzaży w plenerze, poznać tajniki rysunku architektury krajobrazu, zobaczyć jak się rzeźbi w glinie, ... i to wszystko jako formy aktywnego wypoczynku w górach, to ta oferta jest dla Ciebie..., niezależnie od tego czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z prawdziwą sztuką jako jej twórca." 

Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia niepowtarzalnych wakacji i wypoczynku z profesjonalną nauką przez sztukę w malowniczym, małym >>Kotle koło >>Lewina Kłodzkiego i w otoczeniu >>Gór Orlickich

W ramach naszej oferty proponujemy:

 • Indywidualny i autorski kurs z profesjonalnymi korektami z zakresu: malarstwa i rysunku sztalugowego w plenerze, oraz zajęcia z rzeźby i grafiki warsztatowej plus poznawanie dodatkowych technik plastycznych (z opcjami programu zajęć do wyboru)
 • Zajęcia dostrojone są do potrzeb, możliwości i umiejętności uczestnika (przyjmujemy zgłoszenia osób początkujących i amatorów, chcących wypróbować swoich sił w profesjonalnej sztuce)
 • Zajęcia odbywają się na terenie naszej placówki w nadgranicznym Kotle (tuż przy granicy polsko czeskiej > zobacz mapkę i zdjęcia), w otoczeniu Gór Orlickich i pięknej przyrody. Codziennie przewidujemy 8 godzin zajęć ze sztuką (zależnie od potrzeb uczestnika)
 • W okolicy znajduje się: wiele ciekawych i mało uczęszczanych urokliwych miejsc zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie, w tym: starych domostw i kapliczek oraz liczne zabytki architektury. Nie brakuje również szlaków rowerowych i pieszych
 • Warunki mieszkaniowe i wyżywienie: polecamy noclegi ( w odległości 800 m od Kotła) w ośrodku wypoczynkowym >>O.W. Maria (pokoje z łazienkami lub umywalkami w cenie od 30 zł za dobę lub z pelnym wyżywieniem od 60 zł)
 • Prowadzący: zawodowy artysta i wieloletni edukator i animator sztuki Wojciech Bednarek
 • Zajęcia są kierowane do osób powyżej 16 go roku życia oraz osób w wieku 50+. W przypadku osób młodszych wymagamy opieki rodziców.
Uczestnikom proponujemy warsztaty wraz z zapewnionymi wszystkimi potrzebnymi materiałami i narzędziami:
 • Od Rembrandta do Picassa - Malarstwo sztalugowe, w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym:  sztalugi malarskie, farby artystyczne akrylowe/olejne, podobrazia malarskie różnej wielkości (do pow. maks 0,2 mk2), pędzle i szpachelki różnej szerokości, palety malarskie, odczynniki chemiczne, szmaty, inne akcesoria, - towarzyszące prezentacje obrazów mistrzów i historii malarstwa.
 • Leonardo a Starowieyski - Rysunek artystyczny martwej natury, pejzażu, postaci, w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym:  sztalugi malarskie, deski do rysowania (do pow. maks  50x70cm), kartony duże i małe odpowiednich formatów, ołówki, węgle, kredki sepiowe, gumki, temperówki, inne akcesoria, - towarzyszące prezentacje rysunków mistrzów i historii rysunku.
 • Fidiasz czy Rodin, czyli Rzeźba i odlewnictwo wraz z technikami patynowania i zdobnictwa, w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym:  ok. 100 kg gliny rzeźbiarskiej, szpachle, młotki, dłuta i narządza rzeźbiarskie, wiadra i inne naczynia odlewnicze, ok. 50 kg gipsu do odlewów, barwniki i farby metalizujące do patynowania, pędzle, lakiery, inne akcesoria, - towarzyszące prezentacje rzeźb mistrzów i historii rzeźby.
 • Durer’a Grafika warsztatowa, od monotypii do gipsorytów, w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym:  różnej wielkości tabliczki gipsorytnicze i drzeworytnicze, rylce, młotki, dłuta, wiadra i inne narzędzia, farby akrylowe lub drukarskie do odbitek graficznych, wałki, kartony do odbitek, inne akcesoria, - towarzyszące prezentacje grafik mistrzów i historii grafiki.
 • Bizancjum - Mozaika ceramiczna mało i wielkoformatowa,  w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym:  ręcznie odlewane i kolorowane płytki mozaikowe z NEO, podkłady do mozaik, kleje i pędzle, rylce, młotki, gwoździe i inne narzędzia, farby akrylowe i metalizujące, prasy i sita papiernicze, pulpa papiernicza, szmaty i filce, ozdoby papiernicze, drewniane stare ramki i skrzyneczki, różne bibeloty i tzw. starocie i inne materiały do obiektów, collage i instalacji przestrzennych, inne akcesoria i narzędzia, -  towarzyszące prezentacje mozaik.
 • Gutenberg i historia druku i ikonografii  - papier ręcznie czerpany oraz księgi unikatowe jako obiekty artystyczne, w tym zapewniamy: - materiały i narzędzia warsztatowe, w tym: prasy i sita papiernicze, pulpa papiernicza, szmaty i filce, ozdoby papiernicze, czcionki drukarskie, drewniane stare ramki i skrzyneczki, różne bibeloty i tzw. starocie i inne materiały do obiektów, skóry, drewna, metale kolorowe,  ręcznie odlewane i kolorowane płytki mozaikowe z NEO, kleje i pędzle, rylce, młotki, gwoździe i inne narzędzia, farby akrylowe i metalizujące, collage i instalacji przestrzennych, inne akcesoria i narzędzia, - towarzyszące prezentacje historii ksiąg, piśmiennictwa i druku oraz obiektów i instalacji.

 


Koszt kursu wraz z materiałami wynosi przykładowo:

 • za 1 dzień za 8 godzin zajęć: 240 zł (+ koszty przejazdu, pobytu i wyżywienia).
 • Koszt kursu za 2 do 4 dni po 8 godzin dziennie, czyli 400 zł/2dni; 560zł/3dni zł lub 700/4dni (+ koszty przejazdu, pobytu i wyżywienia).
 • Koszt pełnego kursu 5 dni za 8 godzin dziennie zajęć: 800 zł (+ koszty przejazdu, pobytu i wyżywienia).

Wszystkie ceny podane są brutto z 23% VAT.


Zapraszamy do kontaktu z nami i uzgodnienia indywidualnych szczegółów pleneru >>


Atrakcje i historia okolicy:
 • Historia Kotła >>
 • Historia Lewina Kłodzkiego ( odległość 2-4 km) >>
W okolicy Kotła znajdują się w danej odległości:
Comments