Kursy z malarstwa i rysunku oraz rzeźby

Malarstwo i Rysunek oraz inne techniki artystyczne z elementami historii sztuki i animacji kultury:
Od wielu lat prowadzimy zajęcia indywidualne z malarstwa i rysunku, a także rzeźby i grafiki. Naszym zajęciom towarzyszą elementarne wiadomości z Historii Sztuki.
Zgodnie z naszą maksymą: "Sztuką zajmują się Ci, którzy tego chcą" oraz posiadanym wieloletnim doświadczeniem i ogromną ilością uczestników w różnym wieku za nami, jesteśmy w pełni przekonani, że każdego kursanta uda się nauczyć w dość krótkim czasie dobrego rzemiosła artystycznego, które w przyszłości może zaowocować dalszym rozwojem już własnej twórczości lub działalności w zakresie edukacji/animacji przez sztukę.

Stereotypem jest twierdzenie, że jak się nie ma zdolności, to jest to nie możliwe. Namawiamy więc do odwagi i spróbowania z nami przygody ze sztuką, co uczyniło już z nami wielu uczestników.
zobacz zdjęcia >>

Kursy Malarstwa, rysunku i rzeźby w Pracowni NEONasze kursy to oczywiście profesjonalne zajęcia, przygotowujące na szkoły lub uczelnie artystyczne, a także dla tych co chcą nauczyć się malować, rysować czy rzeźbić dla siebie. Kurs adresowany jest do uczestników od 10 roku życia do 50+ w dużej mierze dla osób początkujących w tych dziedzinach. Zapewniamy indywidualny tok nauczania adekwatny do możliwości, wieku i aspiracji/potrzeb indywidualnych i zawodowych uczestnika. Część naszych zajęc odbywa się na żywo w plenerze, w parkach z architekturą i zielenią w tle.

Koszt zajęć indywidualnych wraz z materiałami to 50 zł za godzinę, przy czym wymagamy jednorazowo 3 godzinne zajęcia minimum raz na jeden/dwa tygodnie.
Istnieje również forma intensywnego kursu z zajęciami codziennie, np przez tydzień lub więcej dni. Jest to kurs bardzo intensywny po minimum 3-7 godzin dziennie. Jego program (po ustaleniach z uczestnikiem) jest esencjonalnym prześledzeniem wybranych zagadnień i technik sztuk plastycznych, np. z zakresu malarstwa olejnego z elementami historii sztuki. 
Przykładowo: 
60 godzinny, intensywny kurs z malarstwa sztalugowego i rysunku artystycznego z towarzyszącymi technikami plastycznymi (rzeźba, grafika warsztatowa i inne) oraz elementami historii sztuki wynosi 2700zł i zawiera 10 dni nauki wraz zapewnionymi materiałami po 6 godzin dziennie. Kurs w ok 90 % opiera się na samodzielnej pracy uczestnika. Godzina kursu trwa 60 min. Cena uzależniona jest od ilości wykupionych godzin. 
Naszym kursantom oferujemy również:
  • pomoc w ustaleniu noclegów dla osób spoza Łodzi 
  • pomoc w uzupełnieniu wniosków o dotacje na tego typu szkolenia, otworzenie własnej działalności gospodarczej, itp wniosków składanych do WUP, PUP i w innych instytucjach dotujących szkolenia i rozwój.
Wedle potrzeb kurs może być wzbogacony o wiedzę z zakresu animatorów sztuki i animatorów turystyki aktywnej z elementami pedagogiki, BHP, pierwszej pomocy i dot. prowadzenia takich zajęć dla grup zorganizowanych (szkolnych, turystycznych, i innych). Dzięki takim kursom z powodzeniem będzie można podjąć się pracy jako prowadzący warsztaty plastyczne, dalej jako animatorzy turystyki przez sztukę, pracując np ośrodkach turystycznych lub w ośrodkach/domach kultury oraz innych placówkach edukacji pozaszkolnej. 

Kurs odbywa się do wyboru:
  • w naszej autorskiej Pracowni Artystycznej NEO w samym sercu w Łodzi (ul. Piotrkowska 92): https://sites.google.com/site/neoorgpl/wnetrza-pracowni-neo
  • lub w okresie maj - październik w naszej nadgranicznej placówce - w XIX wiecznym domu w miejscowości Kocioł k. Lewina Kłodzkiego: http://www.chatawkotle.pl/

Kurs może ukończyć się mini egzaminem i wystawieniem przez nas odpowiedniego certyfikatu.
Dla osób przyjezdnych do Łodzi pomagamy znaleźć na miejscu noclegi dla osób przyjezdnych.

Terminy wyżej wymienionych kursów są do wyboru i do indywidualnego ustalenia z danym uczestnikiem.
Zajęcia na ww kursach prowadzi Wojciech Bednarek, dyplomowany artysta plastyk, edukator przez sztukę i znany animator kultury, dodatkowo konserwator zabytków, a z zamiłowania historyk i krytyk sztuki.
Uwaga: jesteśmy koncesjonowanym organizatorem turystyki aktywnej i zagranicznej w Grecji - dla zainteresowanych możemy zorganizować praktyki za dodatkową opłatą na terenie naszych ośrodków: http://www.szaveltravel.com/
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Rysunek Architektoniczny:
Osobno proponujemy jak co roku zajęcia w formie kursu z rysunku architektonicznego. Jest to kurs adresowany do osób, które chcą zdawać na wydziały architektury na Politechnice Łódzkiej bądź na podobne uczelnie w całej Polsce. Zajęcia mają charakter indywidualnego programu, prowadzącego krok po kroku w dziedzinie rysunku architektonicznego., Na zajęciach przeprowadzane są wszystkie elementy i ćwiczenia wymagane na egzaminach wstępnych na wydziały architektury.
Koszt i terminy zajęć jak wyżej.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Płatność z góry przed pierwszymi zajęciami rozpoczynającymi dany miesiąc/wybrany okres.
Nie akceptujemy żadnych zwrotów. 
Comments